Gdańsk zdobyty! MKS ponownie lepszy od Wybrzeża

Od cennego zwycięstwa rundę rewanżową fazy spadkowej PGNiG Superligi rozpoczęli piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz. W sobotę podopieczni Patrika Liljestranda po raz drugi w tej części sezonu ograli Energę Wybrzeże Gdańsk. Tym razem na parkiecie rywali – 30:27.

Kaliszanie wygrali zasłużenie, a najlepiej świadczy o tym fakt, że prowadzili z gdańszczanami od początku do końca. Zaczęli od trzech trafień z rzędu i taki też dystans utrzymywali do przerwy (15:12). W drugiej połowie gospodarzom kilkukrotnie udało się złapać kontakt z zespołem znad Prosny, ale za każdym razem ten odpowiadał natychmiastowo i nie pozwolił sobie wydrzeć korzystnego wyniku. W 51. minucie, po rzutach Artura Bożka i Marka Szpery, przewaga MKS-u wzrosła do czterech goli (26:22), a ostatecznie przyjezdni zwyciężyli 30:27.

Nie do zatrzymania dla obrony Wybrzeża byli w sobotę Kirył Kniaziew i wspomniany Szpera. W sumie zgromadzili oni połowę bramkowego dorobku swojej drużyny – rzucając odpowiednio osiem i siedem goli.

W odniesieniu cennego triumfu kaliszanom nie przeszkodził fakt, że aż dziewięciokrotnie byli odsyłani przez arbitrów na ławkę kar, przy tylko czterech upomnieniach dla gospodarzy. Dwa razy grali przy tym w podwójnym osłabieniu, ale za każdym razem skutecznie utrzymywali przewagę.

Dla MKS-u to piąta wygrana w szóstej potyczce fazy spadkowej PGNiG Superligi. Umocniła ona kaliską drużynę na pierwszej lokacie i znacznie przybliżyła do utrzymania w ekstraklasie. Kolejne spotkanie podopieczni Patrika Liljestranda rozegrają w środę w Mielcu.