Marta na piątkę

Piąte miejsce w finałowym wyścigu jedynek na dystansie 500 metrów zajęła Marta Walczykiewicz, która w ten weekend rywalizowała w II Pucharze Polski – Regatach Eliminacyjnych Seniorów w kajakarstwie. Dzień wcześniej kaliszanka była druga w swojej koronnej konkurencji K-1 200 metrów.

W niedzielnym finale A w konkurencji K-1 500 m wystartowało dziewięć zawodniczek, które w sobotę udanie przebrnęły przez zmagania eliminacyjne i półfinałowe. W tym gronie była Marta Walczykiewicz, dla której nie jest to może optymalny dystans, ale i tak należy w tej konkurencji do krajowej czołówki, co potwierdziła na torze w Poznaniu. Zawodniczka KTW Kalisz finiszowała na piątej lokacie z czasem 1:55.145.

Dodajmy, że trzecie miejsce zajęła druga z kaliszanek, Katarzyna Kołodziejczyk, która od tego sezonu broni barw CWZS Zawisza Bydgoszcz. Jej wynik to 1:54.733.

Rywalizację na 500 metrów wygrała Karolina Naja z KS AZS-AWF Gorzów Wlkp. (1:53.521). Dzień wcześniej była też najszybsza na 200 metrów. Tuż za nią, o ułamki sekundy, uplasowała się w sobotę Marta Walczykiewicz.