Film został opublikowany 11 maja na kanale dziennikarza Tomasza Sekielskiego na YouTube. - Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna – zapowiada autor.
Od soboty dokument obejrzano już 12 milionów razy, a temat nie schodzi z pierwszych stron gazet i serwisów informacyjnych. O swoich wrażeniach dyskutować będą także mieszkańcy naszego miasta. Pokaz filmu odbędzie się w czwartek, 16 maja br. o godz. 18.00 w restauracji KTW w Parku Miejskim. Wstęp wolny. - Przed i po projekcjach będziemy zbierać datki lub zachęcać do wpłat na rzecz Fundacji "Nie Lękajcie Się", wspierającej ocalałych tworzącej jedyne w Polsce Centrum Pomocy Osobom Molestowanym w Dzieciństwie im. Barbary Blaine – zapowiadają organizatorzy - Obywatele RP.
Tomasz Sekielski jest reporterem, dziennikarzem śledczym, korespondentem wojennym, dokumentalistą i pisarzem. Karierę dziennikarską zaczynał w bydgoskim radiu VOX, następnie był związany z Radiem Wawa, z którego przeniósł się do RDC. W 1997 roku znalazł się w zespole, który tworzył „Fakty”, a ze stacją TVN był związany 15 lat. Prowadził m.in. takie programy jak „Kuluary”, „Prześwietlenie”, „Teraz MY” czy „Czarno na Białym”. Jest m.in. laureatem Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za 2006 rok, otrzymał ją wspólnie z Andrzejem Morozowskim.
MIK, fot. org.
Napisz komentarz
Komentarze