Kaliskie podium w Pucharze Świata kajakarek. Medale Marty Walczykiewicz i Katarzyny Kołodziejczyk!

Znakomicie w ostatnim dniu pierwszej serii Pucharu Świata w sprincie kajakowym spisały się Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. Obie stanęły na podium w konkurencji K2 200 m, a ponadto druga z wymienionych kaliszanek sięgnęła po brąz w czwórce. W sumie w ten weekend kajakarki znad Prosny wywalczyły w Poznaniu cztery krążki.

W finale K2 200 m rywalizowały dwie polskie osady. Obie finiszowały w czołowej trójce i w obu były kaliskie akcenty. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kołodziejczyk (wychowanka KTW, obecnie Zawisza Bydgoszcz) w duecie z Dominiką Włodarczyk (Zawisza), a trzecie Marta Walczykiewicz (KTW) wraz z Heleną Wiśniewską (Zawisza). Szybciej sprinterski dystans pokonały tylko Słowenki.

Do srebra w dwójce Katarzyna Kołodziejczyk dołożyła w niedzielę brąz w czwórce na 500 metrów. W tej konkurencji kaliszanka popłynęła wspólnie z Karoliną Nają, Anną Puławską i Heleną Wiśniewską. Lepsze rezultaty zanotowały jedynie drużyny z Nowej Zelandii i Francji.

Przypomnijmy, że w sobotę brązowy krążek w K1 200 m zdobyła Marta Walczykiewicz. W sumie więc pierwszą w tym roku serię Pucharu Świata, rozegraną na torze regatowym Malta w Poznaniu, kaliskie kajakarki zakończyły z czterema medalami (srebrny i brązowy Kołodziejczyk oraz dwa brązowe Walczykiewicz).