Złoto i srebro w omnium. Juniorzy KTK na podium mistrzostw Polski (ZDJĘCIA)

Dwa medale wywalczyli reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym, które odbyły się w Pruszkowie. Kaliszanie stawali na podium w konkurencji omnium, czyli kolarskim wieloboju.

Mistrzem Polski juniorów w tej specjalności torowych zmagań został Szymon Potasznik. Zawodnik KTK wygrał trzy z czterech wyścigów składających się na kolarski wielobój. Bezkonkurencyjny był w scratchu, wyścigu eliminacyjnym i wyścigu punktowym. Dziewiąte miejsce w omnium zajął natomiast jego klubowy kolega Konrad Trzęsowski.

Tytuł wicemistrzyni kraju juniorek wywalczyła z kolei Julia Kowalska. Kaliszanka trzykrotnie plasowała się na trzecich lokatach i raz na czwartej. W klasyfikacji wieloboju dało jej to drugie miejsce.

Nieźle spisała się drużyna juniorów w składzie Konrad Trzęsowski, Szymon Potasznik, Kacper Simiński oraz Dawid Wojtysiak, która sklasyfikowana została na szóstym miejscu. W madisonie kaliscy kolarze plasowali się na siódmej i dziesiątej pozycji. Warto też odnotować, że debiutujący w kategorii orlików Mateusz Jakubasz był w omnium jedenasty.

(mso), fot. KTK Kalisz

***

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym

juniorzy
wyścig drużynowy 4000 m - 1. UKS Copernicus Toruń, 2. KLTC Konin, 3. KKS Gostyń, ... 6. KTK Kalisz/Konrad Trzęsowski, Szymon Potasznik, Kacper Simiński, Dawid Wojtysiak/4:30.310 w eliminacjach
omnium - 1. Szymon Potasznik/KTK Kalisz/129, 2. Dawid Wiśniewski/KS Społem Ulisse Central Łódź/107, 3. Dawid Pluta/KLTC Konin/104, ... 9. Konrad Trzęsowski/KTK Kalisz/75
madison - 1. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/36, 2. UKS Copernicus Toruń/30, 3. GKS Cartusia w Kartuzach/24, ... 7. KTK Kalisz/Konrad Trzęsowski, Szymon Potasznik/-50, ... 10. Kacper Simiński, Dawid Wojtysiak/-140