Marta w półfinale. Pewny awans kaliszanki w Duisburgu

Marta Walczykiewicz zajęła w piątek drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym w konkurencji K1 500 metrów podczas rozgrywanego w niemieckim Duisburgu Pucharu Świata w sprincie kajakowym.

Dla zawodniczki KTW Kalisz, która jest wytrawną sprinterką, dystans 500 metrów nie jest jej koronnym. Tym niemniej w Duisburgu pokazała, że także i w tej konkurencji jest mocna. W eliminacyjnym wyścigu finiszowała na drugiej lokacie (1:56.499), tylko o czubek kajaka przegrywając ze Szwedką Linneą Stensils (1:56.342). Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Kira Stepanova (1:56.558).

Dzięki świetnej postawie w przedbiegu, Marta Walczykiewicz pewnie awansowała do sobotniego półfinału, który rozpocznie się o godzinie 15:12. W swojej serii kaliszanka popłynie na torze trzecim (podobnie, jak w piątkowych eliminacjach). Tuż obok niej wystartuje jej koleżanka z narodowej kadry, Anna Puławska. Do finału A (niedziela, godz. 11:42), awansują trzy czołowe kajakarki.

Awans do finału wywalczyła natomiast w piątek Katarzyna Kołodziejczyk. Kaliszanka, trenująca w bydgoskim Zawiszy, startuje w Duisburgu w konkurencji K2 500 m wraz z Justyną Iskrzycką. Obie kadrowiczki zajęły w swoim biegu eliminacyjnym drugie miejsce, a nieco później na tej samej lokacie finiszowały w półfinale. To dało im promocję do finału A, który odbędzie się w sobotę o godzinie 13:15.