Olimpijskie medale pięściarzy Ziętek Team

Dwoje reprezentantów KS Ziętek Team Kalisz rywalizowało w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie. Oboje stanęli na podium.

Złoty medal wywalczył Sebastian Kusz. Utalentowany pięściarz był bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 75 kg. W pierwszej walce wypunktował Jakuba Marcinkiewicza (Box Garda Marki). Potem w efektownym stylu pokonał Błażeja Dunajskiego (LKB Orkan Lębork), by w finale odprawić z kwitkiem Adriana Mozera (GUKS Carbo Gliwice). – W walce o złoto Sebastian dał pokaz świetnego, technicznego boksu – chwali swojego podopiecznego trener Mariusz Ziętek.

Na ringu w Ostrowcu Świętokrzyskim kapitalnie spisała się również Julia Kabzińska. W półfinale kategorii do 50 kg pokonała ona Justynę Bednarek (PTB Tiger Tarnów), dzięki czemu zapewniła sobie co najmniej srebro. I taki też krążek ostatecznie zawiesiła na swojej szyi. W finale bowiem musiała uznać wyższość Julii Wasiakowskiej (WKB Gryf Wejherowo).

W finałowych zawodach XXV OOM w boksie brało udział 104 zawodników z 68 klubów z całej Polski.