Złota drużyna. Siatkarki VII LO SMS Amber mistrzyniami Polski!

Historyczny sukces w finale ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej odniosły siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. W zmaganiach, które w środę zakończyły się w Wieliczce, podopieczne Daniela Przybylskiego wywalczyły tytuł mistrzyń kraju!

W turnieju finałowym mistrzostw Polski kaliskie siatkarki zagrały po raz piąty. Nigdy wcześniej jednak nie stawały na najwyższym stopniu podium. W poprzednich edycjach zajmowały odpowiednio 13., 6., 3. i 4. miejsce w kraju. W tym roku okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając wszystkie mecze!

W zawodach wzięło udział 16 najlepszych zespołów w Polsce, które wcześniej z powodzeniem przebrnęły przez etapy rejonowe i wojewódzkie. W fazie grupowej kaliszanki rozprawiły się najpierw z APS Rumia i SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, nie tracąc seta, a potem ograły 2:1 gospodynie turnieju, SMS Solna Wieliczka. W ten sposób znalazły się w najlepszej ósemce imprezy, a po gładkim triumfie nad Spartą Braniewo trafiły do czołowej czwórki. W półfinale „Amberki” zwyciężyły MKS Łańcut 2:1, a zwieńczeniem znakomitej postawy drużyny znad Prosny była potyczka finałowa, w której pokonała ona po tie-breaku zespół z Dąbrowy Górniczej.

Do dwóch siatkarek VII LO SMS Amber trafiły indywidualne wyróżnienia. MVP turnieju finałowego mistrzostw Polski została Magda Lachman, zaś miano najlepszej libero przyznano Agacie Olejniczak. Uhonorowany został ponadto trener kaliszanek Daniel Przybylski, który po raz piąty z rzędu uczestniczył w zmaganiach ogólnopolskiej Licealiady.