Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 11:28
Reklama
Reklama
Reklama

Rusza nabór na szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa wielkopolskiego

Czy Koła Gospodyń Wiejskich mogą sprzedawać swoje własne produkty, gdzie szukać źródeł dofinansowania działalności kół czy pomysłów na ich promocję. To wybrane zagadnienia, jakie poznają uczestnicy bezpłatnych szkoleń realizowanych w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich”. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lipca br.
Rusza nabór na szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa wielkopolskiego

„Lokalne, regionalne i tradycyjne” to wyjątkowa szansa dla członków Kół Gospodyń Wiejskich, aby dowiedzieć się, jak efektywnie prowadzić bieżącą działalność swoich kół. Druga edycja operacji realizowanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego skierowana jest do wszystkich KGW z województw: wielkopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, małopolskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego oraz świętokrzyskiego.

Szkolenia dla przedstawicieli kół odbędą się w okresie lipiec-sierpień w każdym z województw. Ich celem jest podniesienie wiedzy i świadomości wśród uczestników nt. lokalnych, regionalnych, tradycyjnych produktów oraz zachęcenie do uczestniczenia w krajowym i międzynarodowym systemie ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych. Uczestnicy zapoznani zostaną również z możliwościami sprzedaży produktów własnych. Ponadto podczas szkolenia przekazana zostanie wiedza z zakresu poszukiwania źródeł finansowania, promocji i możliwości rozwoju własnej organizacji. – Już po raz drugi zapraszamy przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich na warsztaty, w ramach których przedstawimy praktyczne zagadnienia dotyczące działalności KGW. Udział w szkoleniu to okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje oraz wymienić się dotychczasowymi doświadczeniami z innymi kołami. Z pewnością zaowocuje on licznymi rozwiązaniami oraz pomysłami, które pomogą zarówno w organizacji bieżącej pracy, jak i w zakresie prowadzonej promocji czy poszerzeniu oferty podejmowanych działań i inicjatyw – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Rekrutacja na szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich prowadzona jest do 10 lipca 2019 r.

Zgłoszenia do udziału w operacji pn. „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich” przyjmowane są do 10 lipca br. Udział w szkoleniu jest bezpłatny i obejmuje zwrot kosztów dojazdu. 

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie: www.efrwp.pl

„Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich” to kolejna operacja realizowana przez Fundację EFRWP z myślą o wspieraniu rozwoju lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. W 2018 roku w cyklu warsztatów kulinarnych udział wzięło 58 członkiń KGW z 9 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, śląskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Następnie przedstawiciele kół przeprowadzili szereg działań (udział w wydarzeniach plenerowych, warsztaty dla dzieci w szkołach podstawowych) wśród swoich lokalnych społecznościach, których celem była promocja lokalnego dziedzictwa kulinarnego.

Źródło: Fundacja EFRWP, fot. ubiegoroczne warsztaty - mat. pras. organizatora
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 16°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JanekTreść komentarza: U PAnina pod ochroną,nic mu nie zrobiaData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:11Źródło komentarza: Kopał PO GŁOWIE i okradł niewinnego mężczyznę! 28-letni Ukrainiec aresztowanyAutor komentarza: KazikTreść komentarza: Po ilości czerwonych łapek widać, że drzewa – przynajmniej wśród czytelników FK – więcej wrogów niż przyjaciół mają. Niestety. Idąc jednak ich tropem myślenia wniosek „logiczny” nasuwa się taki, iż PRZYCZYNĄ masowych utonięć Polaków jest WODA. Czyli? Drzewa należy wyciąć, a zbiorniki wodne osuszyć. A jeśli o drzewa idzie, to prawdziwy Polak jak chce, to zawsze w drzewo trafi. Wiele lat temu mimo, że przy drodze drzew nie było, to syn znanego Kaliszanina, rozpędzonym autem Mercedes (na maxa) w drzewo,. gdzieś w głębi pola rosnące przywalił. I umarł. Można? Można.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 10:09Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: MargiTreść komentarza: Wyciac wszystko w pień! Niech rosną gdzie indziej, Kierowca musi miec pas awaryjnyData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:01Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: goscTreść komentarza: od kiedy drzewa niosą smierć????takie myślenie to tak jakby w lipcu zasłonić słońce w południe bo można dostać udaru przebywając na dworze-głupota totalna. TYlko rozwaga moze uchronić przed nieszczęściemData dodania komentarza: 28.04.2025, 08:42Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama