Od początku sezonu w systemie zarejestrowało się 2 400 nowych użytkowników. W sumie jest ich już blisko 13 tysięcy. Średni czas wypożyczenia Kaliskiego Roweru Miejskiego wynosi 25 minut i 37 sekund. Jednak wielka popularność tego dwukołowca wiąże się też z częstą potrzebą serwisowania sprzętu.
Jak przekazują nam od początku sezonu kaliszanie, zdarzały się przypadki, kiedy rowery były niesprawne i wymagały naprawy, a ich użytkownicy mieli problem ze skontaktowaniem się z Biurem Obsługi Klienta. - Słabo ktoś działa z serwisem, tak że uważam, że ktoś powinien z tym coś zrobić. Jest jakaś infolinia, ale ciężko się dodzwonić. Ostatnio wypożyczyłem rower i chyba 40 minut byłem na linii, tak więc naprawdę jest problem z tym – mówi nam jeden z użytkowników, który z roweru korzysta kilka razy w tygodniu.
Gdy infolinia nie odpowiada
Co zrobić w przypadku, gdy nie możemy dodzwonić się do Biura Obsługi Klienta, a chcemy zgłosić usterkę? - Jeżeli spotkamy się z taką sytuacją, że mamy problem z dodzwonieniem się do BOK-u, proszę pamiętać o dodatkowych kanałach komunikacji, czyli aplikacji obsługującej system roweru miejskiego; tam jednym przyciskiem możemy wybrać rodzaj usterki, dodać zdjęcie roweru i wysłać takie zgłoszenie – radzi Jakub Giza z firmy Nextbike Polska, który obsługuje Kaliski Rower Miejski. - Można dokonywać zgłoszeń także poprzez komunikatory na portalach społecznościowych. One docierają do nas i pozwalają szybciej usunąć taką usterkę.
Zamek nie chce przyjąć jednośladu
Kaliszanie zgłaszali również sytuacje, w których nie mogli oddać roweru, ponieważ zamek nie chciał przyjąć jednośladu. - Dzisiaj nie do końca jestem zadowolony z wyprawy, bo musiałem przyjeżdżać tutaj specjalnie na tę stację ze stacji pod pomnikiem Asnyka, ponieważ zamek nie przyjął mi roweru. Zgłaszałem to, ale odzewu na razie nie ma, więc liczyłbym na poprawę – mówi jeden z napotkanych użytkowników.
Według Jakuba Gizy z Nextbike Polska takie sytuacje nie zdarzają się często, ale jeśli już mamy problem, zgodnie z regulaminem jesteśmy zobowiązani do zabezpieczenia roweru przy pomocy linki z kodem szyfrowym. - Aby zakończyć wypożyczenie, konieczny wtedy będzie kontakt z Biurem Obsługi Klienta, które potwierdzi lokalizację roweru i zakończy nam wypożyczenie, natomiast pamiętajmy, żeby nie zostawiać tego roweru niezabezpieczonego, niezapiętego, ponieważ nie zakończyliśmy wówczas fizycznie w systemie naszego wypożyczenia i możemy być narażeni na wyjaśnianie, co stało się z rowerem dalej – mówi Jakub Giza.
Jeśli zauważymy jakiekolwiek usterki roweru należy precyzyjnie je opisać i zgłosić je telefonicznie lub mailowo do firmy serwisującej Nextbike.
Biuro Obsługi Klienta
Czynne całodobowo
Poza sezonem: od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-12.00
tel.: 62 584 25 25
(koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów)
Reklamacje i zapytania:
[email protected]
Jak się zarejestrować?
Ci kaliszanie, którzy do tej pory nie korzystali z roweru miejskiego, a chcieliby spróbować, powinni zarejestrować się w systemie poprzez stronę internetową KaliskiRowerMiejski.pl, terminal stacji wypożyczeń lub bezpłatną aplikację Nextbike. Po dokonaniu rejestracji należy wpłacić na swoje konto co najmniej 10 złotych. Pierwsze pół godziny korzystania z roweru jest bezpłatne, natomiast za czas od 31 minuty do 60 minuty zapłacimy złotówkę, a za drugą i każdą następna godzinę po 2 złote.
Najchętniej mieszkańcy korzystają ze stacji: Główny Rynek, Dworzec PKP i Podmiejska/Orlik, a najpopularniejsze trasy to przejażdżki z dworca PKP do Areny i z powrotem, a także między Areną a stacją Podmiejska/Orlik i między dworcem kolejowym i stacją Podmiejska/Orlik.
Karolina Bazan, fot. arch.
Napisz komentarz
Komentarze