Kajakarki w blasku brązu. Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk z medalami Igrzysk Europejskich!

To był świetny czwartek w wykonaniu kajakarek z Kalisza, które uczestniczą w II Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Najpierw brązowy medal zdobyła Katarzyna Kołodziejczyk, a nieco później po krążek z tego samego kruszcu sięgnęła Marta Walczykiewicz.

Katarzyna Kołodziejczyk wywalczyła brąz w konkurencji K-4 500 metrów, wspólnie z koleżankami z kadry - Karoliną Nają, Anną Puławską i Heleną Wiśniewską. W finale A Polki finiszowały na trzeciej lokacie z czasem 1:42.851. Szybsze były Węgierki (1:41.526) i Białorusinki (1:41.654). Dla wychowanki KTW to premierowa zdobycz w Igrzyskach Europejskich. Dzień wcześniej kajakarka Zawiszy Bydgoszcz startowała też w finale K-2 500 metrów, zajmując w duecie z Justyną Iskrzycką piąte miejsce.

Na najniższym stopniu podium stanęła także Marta Walczykiewicz. Wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro broniła złota wywalczonego przed czterema laty w Baku w konkurencji K-1 200 metrów. Tym razem do bogatej kolekcji dołożyła brązowy medal. Sprinterski dystans pokonała w czasie 42.408. Do triumfatorki, Dunki Emmy Joergensen, straciła niespełna 0,8 sekundy. Druga była Węgierka Danuta Kozak.