Kaliscy chodziarze w krajowej czołówce

W Mielcu odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 km, którym towarzyszyły młodzieżowe zmagania na krótszych dystansach. I właśnie w nich świetnie spisali się chodziarze UKS 12 Kalisz.

Trzecie miejsce w kategorii open, uwzględniającej wyniki juniorów i juniorów młodszych, zajął Mikołaj Nowostawski. Trasę liczącą pięć kilometrów pokonał on w czasie 25:30. Z kolei tuż za podium w rywalizacji open dziewcząt na 5 km uplasowała się Amelia Błażejewska. Jej wynik to 27:07. Do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie dwóch sekund. – Należy przypomnieć, że oboje są jeszcze juniorami młodszymi. W skwarnej pogodzie trudno było osiągnąć rekordy życiowe, ale udało się to Amelii – zaznacza Paweł Wiśniewski, trener chodziarzy UKS 12 Kalisz.

W imprezie uczestniczyła ponadto Emilia Wiśniewska. Ona również wyruszyła na pięciokilometrową trasę, ale swój występ zakończyła po przejściu trzeciego kilometra, planowo i w uzgodnieniu z sędziami. – Emilka jest pierwszy rok młodziczką i ma jeszcze czas na starty na dłuższych dystansach. Cieszy uzyskany w trudnych warunkach wynik 16:09, zbliżony do jej rekordu życiowego – mówi Paweł Wiśniewski.

Krajowy czempionat w Mielcu miał międzynarodową obsadę. Tytuły mistrzowskie na 20 km wywalczyli Katarzyna Zdziebło i Artur Brzozowski.