Lepsi od drugoligowca. KKS wygrał kolejny sparing (ZDJĘCIA i WIDEO)

KKS pozostaje niepokonany w letnich meczach sparingowych. W trzeciej grze kontrolnej przed startem nowego sezonu podopieczni Ryszarda Wieczorka ograli na wyjeździe drugoligową Elanę Toruń 2:1.

Wszystkie gole padły po przerwie. Wynik spotkania otworzył w 63. minucie Mateusz Gawlik, który przy rzucie rożnym urwał się spod opieki obrońców i celną główką nie dał szans bramkarzowi Elany. Z kolei w 83. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Kaczyński. Pozyskany z Górnika Konina ofensywny gracz otrzymał piłkę na połowie przeciwnika, pomknął samotnie w stronę bramki i strzałem z kilkunastu metrów w długi róg podwyższył rezultat na 2:0. Chwilę później Kamila Kosuta przelobował Mateusz Stryjewski, ale była to jedyna odpowiedź gospodarzy.

Dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka był to trzeci sparing w letnim okresie przygotowawczym i zarazem trzecie zwycięstwo. Wcześniej kaliszanie ograli Sokoła Aleksandrów Łódzki i Pogoń Nowe Skalmierzyce. W najbliższy czwartek formę niebiesko-biało-zielonych sprawdzą rezerwy Śląska Wrocław, a mecz ten rozegrany zostanie na stadionie przy ulicy Łódzkiej.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka

***

Elana Toruń - KKS Kalisz 1:2 (0:0)
Mateusz Stryjewski 86 – Mateusz Gawlik 63, Sebastian Kaczyński 83

KKS: zawodnik testowany (46 Kamil Kosut) – zawodnik testowany (46 Damian Ślesicki), Mateusz Żytko (75 Kacper Górski), Kacper Górski (46 Mateusz Gawlik), Marcin Radzewicz (85 zawodnik testowany) – Sebastian Kaczyński (46 Daniel Stanclik), Adrian Łuszkiewicz, Michał Borecki, Andrzej Kaszuba (80 Damian Poliński), Damian Poliński (46 zawodnik testowany) – Andrzej Trubeha (75 Sebastian Kaczyński)