Kaliscy żeglarze na podium w Gdańsku (ZDJĘCIA)

W ubiegły weekend reprezentanci Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego Szturwał Kalisz z powodzeniem rywalizowali w Ogólnopolskich Regatach Windsurfingowych o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Medale wywalczyli Maria Rudowicz, Gabriela Rudyk i Tymon Cajdler.

Maria Rudowicz i Gabriela Rudyk startowały w tej samej klasie – Techno 4,0 – zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Bezkonkurencyjny w klasie Techno 5,8 był natomiast Tymon Cajdler. Szóste miejsce w tej konkurencji zajął Jan Siepracki, który wygrał swój pierwszy wyścig w karierze, a jedenaste Krystian Jesion.

W młodszych kategoriach zadebiutowały Julia Przybył, zajmując 12. miejsce, oraz Anna Walkowiak, która uplasowała się na 13. lokacie. Nieco większym doświadczeniem legitymuje się Mikołaj Kociński, który był ósmy wśród chłopców.

W Gdańsku rywalizowali też ci żeglarze Szturwału, dla których to pierwszy sezon na wodzie – Jeremiasz Augustowski (10.), Wojciech Jaśkiewicz (13.), Ksawier Jesion (16.), Mateusz Kaczmarek (17.) i Nikodem Bajan (21.).

Start kaliskich zawodników w regatach poprzedzony został udziałem w zgrupowaniu przygotowawczym, które odbyło się w Pucku. Wyjazd na te przedsięwzięcia sfinansowany został m.in. ze środków budżetowych Miasta Kalisz.

– W Gdańsku wystąpiliśmy bardzo liczną i mocną klubową reprezentacją, potwierdzając dobrą formę. Na zgrupowaniu dopisywały nam piękne żeglarskie warunki, a na regatach niestety zabrakło troszeczkę wiatru. Mimo wszystko udało się rozegrać aż 11 wyścigów – podsumowała Monika Niewiadomska, trener i komandor UJKS Szturwał Kalisz, która prowadzi młodych żeglarzy wraz z Martą Jackowską.

Na kolejne kontrolne regaty kaliszanie udadzą się do Pucka. Potem czeka ich zgrupowanie przed startem w docelowej tego lata imprezie – mistrzostwach Polski młodzików. Czempionat rozegrany zostanie w Szczecinie.