Zacięty mecz z Chrobrym. Energa MKS zagra o trzecie miejsce

Piłkarze ręczni Energi MKS stoczyli zacięty bój z Chrobrym Głogów w półfinale turnieju Fitarena Cup. Ostatecznie ulegli rywalom 24:25 i w niedzielę zagrają w meczu o trzecie miejsce.

Turniej Fitarena Cup rozgrywany jest w Lubinie, a uczestniczą w nim cztery zespoły z PGNiG Superligi. W sobotę odbyły się półfinałowe mecze. Przeciwnikiem Energi MKS był Chrobry Głogów. Rywale zaczęli spotkanie od prowadzenia 6:3, ale kaliszanie szybko odrobili straty i długo utrzymywali minimalną przewagę. Do przerwy prowadzili 12:10. W drugiej połowie wynik oscylował wokół remisu, a na rozstrzygnięcie trzeba było czekać do ostatnich sekund. Te należały do głogowian, którzy zwyciężyli 25:24. Najwięcej bramek dla MKS-u, po cztery, rzucili Kirył Kniaziew i Artur Klopsteg.

W drugim półfinale Gwardia Opole pokonała Zagłębie Lubin 33:21 i to gospodarze będą przeciwnikiem kaliskiej siódemki w niedzielnym spotkaniu o trzecie miejsce. Jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.