Pokonali Miedziowych. MKS w finale Szczypiorno Cup (ZDJĘCIA)

Po zaciętym meczu piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz pokonali Zagłębie Lubin 24:23 i w niedzielę zagrają o główne trofeum turnieju Szczypiorno Cup. Ich rywalem będzie Górnik Zabrze.

Bohaterem spotkania z Miedziowymi był Mikołaj Krekora. Golkiper MKS-u już w pierwszej połowie mocno dał się rywalom we znaki. Gdyby nie jego interwencje, między innymi po rzutach rywali z siódmego metra, to przyjezdni do przerwy mieliby wynik na plus. Także w drugiej części meczu bronił koncertowo. Jego zespół prowadził w pewnym momencie 22:18, a ostatecznie zwyciężył 24:23.

W finale Szczypiorno Cup drużyna Patrika Liljestranda zagra w niedzielę z Górnikiem Zabrze, który w drugim półfinale pokonał MMTS Kwidzyn 26:22. Początek decydującego starcia o godzinie 13:15. O 11:00 natomiast Zagłębie zmierzy się z MMTS-em, a stawką tego pojedynku będzie trzecie miejsce. Wstęp do hali Arena na obie potyczki jest wolny.