Brąz i kwalifikacja czwórki. Katarzyna Kołodziejczyk na podium MŚ!

Polskie kajakarki zdobyły brązowe medale mistrzostw świata w konkurencji K4 500 metrów. W biało-czerwonej osadzie, która stanęła na podium, popłynęła kaliszanka Katarzyna Kołodziejczyk.

W niedzielnym finale najlepsze okazały się Węgierki. Gospodynie zwyciężyły w czasie 1:32.91. Po srebrne medale sięgnęły Białorusinki (1:33.69), a po brązowe Polki, które do triumfatorek straciły 1,86 sekundy. Biało-czerwone popłynęły w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Helena Wiśniewska oraz Katarzyna Kołodziejczyk, która jest wychowanką KTW Kalisz.

K4 500 metrów to konkurencja olimpijska, stąd trzecie miejsce polskich kajakarek w MŚ w Szeged oznacza kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Tokio.

Wcześniej po srebro w K1 200 metrów sięgnęła Marta Walczykiewicz, o czym informowaliśmy TUTAJ.