Emocje z Piotrkowianinem. Energa MKS zaczyna sezon od zwycięstwa (ZDJĘCIA)

Gol Marka Szpery na pięć sekund przed końcową syreną zapewnił szczypiornistom Energi MKS Kalisz komplet punktów na inaugurację nowego sezonu PGNiG Superligi. W niedzielę podopieczni Patrika Liljestranda pokonali w Arenie ekipę Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 27:26.

Zespół nieco inny, ale emocje te same. W inauguracyjnej potyczce było to, do czego kibice znad Prosny są już przyzwyczajeni. MKS przez większość potyczki miał wynik na plus, jednak ani przez chwilę nie mógł być spokojny o rozstrzygnięcie, bo rywale do ostatnich sekund deptali mu piętach. Dopiero dźwięk końcowej syreny sprawił, że gospodarze mogli odetchnąć z ulgą i cieszyć się z kompletu punktów.

Bohatera spotkania wykreowała ostatnia akcja kaliszan. Po przerwie, o jaką poprosił trener Patrik Liljestrand, sprawy w swoje ręce wziął Marek Szpera, który na pięć sekund przed końcem pokonał Damiana Procho i dał MKS-owi prowadzenie 27:26. Goście wykorzystali jeszcze czas, ale po powrocie na parkiet nie znaleźli sposobu na pokonanie Mikołaja Krekory.

Z pozyskanych niedawno graczy bramkarz ekipy znad Prosny był najjaśniejszą postacią. Tym, który wyrządził najwięcej szkód przeciwnikom, był natomiast Kirył Kniaziew, który zdobył 10 goli. Dość wspomnieć, że w 36. minucie po jego trzech celnych rzutach MKS prowadził 19:15, najwyżej w całym pojedynku. Rozgrywający rodem z Białorusi wraca do dyspozycji, jaką prezentował w premierowym sezonie kaliskiego zespołu w ekstraklasie. Z tak skutecznym zawodnikiem na lewym rozegraniu team trenera Liljestranda stać będzie na sprawienie w tej kampanii niejednej niespodzianki.