Na maltańskim podium. Kaliska kajakarka z medalami MP

Trzy medale mistrzostw Polski – to dorobek Katarzyny Kołodziejczyk z minionego weekendu. Już pierwszego dnia zawodów rozegranych w Poznaniu na torze regatowym Malta kajakarka z Kalisza sięgnęła po dwa krążki. Trzeci wywalczyła w niedzielę.

Pierwszy medal wychowanka KTW Kalisz, obecnie reprezentująca Zawiszę Bydgoszcz, wywalczyła w konkurencji K2 500 metrów. Na tym dystansie startowała wspólnie z klubową i kadrową koleżanką Heleną Wiśniewską. Obie ukończyły finał na trzecim miejscu. Nieco później kaliszanka sięgnęła po srebro w zmaganiach czwórek. Dorobek medalowy uzupełniła w dwójce na 200 metrów, ponownie w duecie z Heleną Wiśniewską. W niedzielę obie kadrowiczki zameldowały się na mecie na drugiej pozycji.