Wychodzili medale. Sukces młodych zawodników UKS 12

Dwa medale zdobyli zawodnicy UKS 12 Kalisz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w chodzie sportowym. Złoto w Szczecinie wywalczył Jan Rosiewicz, zaś po brąz sięgnęła Emilia Wiśniewska.

Jan Rosiewicz rywalizował na dystansie pięciu kilometrów. Już po starcie objął prowadzenie, które utrzymał aż do samej mety. Jego czas to 28:00.03. – Jan uzyskał ten wynik w spokojnym, kontrolowanym chodzie – podkreśla trener Paweł Wiśniewski.

Trudne zadanie miała Emilia Wiśniewska, która startowała u boku starszych o rok rywalek, należących do ścisłej krajowej czołówki młodziczek. Kaliszanka spisała się jednak świetnie, pokonując kilka faworyzowanych zawodniczek. Ostatecznie finiszowała jako trzecia. Wynikiem 16:04.38 ustanowiła nowy rekord życiowy.

– Teraz oboje moich podopiecznych czeka start w Mistrzostwach Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Tarnowie – wskazuje trener Wiśniewski.

W Szczecinie startowało jeszcze czworo kaliszan, ale już w konkurencjach biegowych. W zmaganiach na 1000 m dziewiątą lokatę zajęła Olga Odziemek. Trenowana przez Pawła Wiśniewskiego zawodniczka poprawiła życiówkę (3:40.68). Z kolei podopieczny Waldemara Olszyny, Jan Nowak był piąty, również ustanawiając rekord życiowy (2:52.01). Ponadto piętnasta w biegu na 300 m była Julia Goździewicz (45.26), a dwudziesta pierwsza w sprincie na 100 m Julia Bogusz (14.57).