Porażka na własne życzenie. Pogoń zdobyła Arenę (ZDJĘCIA)

Sporo błędów i niewykorzystanych szans sprawiło, że szczypiorniści Energi MKS Kalisz musieli po raz pierwszy w tym sezonie przełknąć gorycz porażki. W niedzielę podopieczni Patrika Liljestranda ulegli w Arenie ekipie Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:29.

Po dwóch zwycięstwach kaliszanie liczyli na kolejne, które sprawiłoby, że po trzech kolejkach byliby jedną z trzech ekip z kompletem punktów na koncie. Jednak okazji na to, by znaleźć się w zacnym towarzystwie drużyn z Kielc i Płocka, nie wykorzystali. Arenę zdobyła szczecińska Pogoń, dla której to premierowa zdobycz w tej kampanii.

Kaliszanie przegrali trochę na własne życzenie. Po 12. minutach prowadzili 7:4 i choć przespali początek drugiej połowy, to na kwadrans przed ostatnią syreną mieli jeszcze minimalną przewagę (21:20). W końcówce zabrakło im jednak zimnej krwi. Na cztery minuty przed końcem remisowali 26:26, po czym mogli wyjść na prowadzenie, ale karnego nie wykorzystał Michał Drej. Skutecznością za to popisali się rywale, którzy w decydujących fragmentach byli bezbłędni. O ich wygranej przesądziły dwa gole kadrowicza Pawła Krupy.

Niedzielny mecz pokazał, że w kaliskich szeregach niezastąpiony jest Marek Szpera. Gospodarzom brakowało ostatnich podań kontuzjowanego reprezentanta Polski, stąd rzutów z czystych pozycji było jak na lekarstwo. W obronie też było sporo chaosu, a pojedyncze interwencje trójki golkiperów to za mało, aby myśleć o korzystnym wyniku.