Z mistrzem Polski jak równy z równym. Siatkarki Energi MKS powalczyły w Łodzi

Na inaugurację nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Energi MKS Kalisz przegrały na wyjeździe z ŁKS-em Commercecon Łódź 0:3. Wynik starcia z mistrzem Polski nie odzwierciedla jednak w pełni przebiegu tego spotkania. A był on dość wyrównany.

Praktycznie każdą z trzech rozegranych partii kaliszanki mogły rozstrzygnąć na swoją korzyść, gdyby w decydujących fragmentach zachowały więcej zimnej krwi. Już w pierwszej odsłonie prowadziły z łodziankami 18:14 i wygraną w tym secie miały na wyciągnięcie ręki. Przewagi jednak nie obroniły i przegrały do 22. Jeszcze większy dystans przyjezdne wypracowały sobie w drugiej partii (15:9), ale również nie okazał się on wystarczający. W końcówce mistrzynie Polski wyrównały stan na po 21, a potem zwyciężyły do 23. Podobna sytuacja miała miejsce w trzecim secie. W nim drużyna znad Prosny długo utrzymywała trzypunktowe prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do ŁKS-u, który najpierw doprowadził do remisu po 19, a od stanu 22:22 wygrywał kolejne akcje i w efekcie cały mecz.

Bohaterką meczu okazała się przyjmująca łódzkiej drużyny, Katarina Lazović. Młoda Serbka zdobyła w sumie 25 punktów i to głównie dzięki jej postawie gospodynie wygrywały końcówki setów. W kaliskim zespole swoje pięć minut, zwłaszcza na początku drugiej odsłony, miała Adela Helić. Była ona najlepiej punktującą zawodniczką MKS-u, gromadząc 11 oczek.

Podopieczne Jacka Pasińskiego przegrały, ale zaprezentowały się dość obiecująco. Pokazały, że są w stanie powalczyć z mistrzyniami Polski jak równy z równym, a to dobrze rokuje na kolejne potyczki. W najbliższą niedzielę, 20 października, kaliszanki ponownie wybiorą się do Łodzi. Tym razem na starcie z Budowlanymi. To spotkanie pokaże „na żywo” stacja Polsat Sport.