Wyboksowały medale. Zawodniczki Ziętek Team i Prosny na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Na ringu w Wałczu odbyły się VIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w boksie. W imprezie tej znakomicie spisały się zawodniczki kaliskich klubów, które łącznie wywalczyły trzy medale.

Młodzieżową mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 51 kg została Olga Michalska z KS Ziętek Team Kalisz. Podopieczna Mariusza Ziętka wygrała trzy walki i zasłużenie sięgnęła po złoto. W ćwierćfinale wygrała z Sandrą Krupa (BKS Olimp Szczecin) przez poddanie przeciwniczki po pierwszej rundzie, a w półfinałowej batalii wypunktowała 5:0 Martę Kochańską (KS Copacabana Konin). Najbardziej zacięty okazał się finał. Michalska pokonała w nim Angelikę Krysztoforską (Global Boxing Tarnów) werdyktem 3:2.

Srebro wywalczyła klubowa koleżanka Michalskiej, Angelika Sobala, która z powodzeniem radziła sobie w kategorii do 69 kg. W ćwierćfinałowym pojedynku pokonała ona już w pierwszej rundzie Weronikę Kojro (KS Korona Wałcz). Przed czasem zakończyła też walkę półfinałową, wygrywając przez RSC w drugiej rundzie z Aleksandrą Kondej (BKS Skorpion Szczecin). W finale zawodniczka KS Ziętek Team musiała uznać wyższość Anny Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice), przegrywając na punkty 0:5. – Walka finałowa z udziałem Angeliki została wybrana najlepszą walką finałową całych mistrzostw – podkreśla trener Mariusz Ziętek.

Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast reprezentująca kaliską Prosnę Maja Staruch (kat. do 64 kg). W półfinale uległa ona na punkty Katarzynie Szarzyńskiej (BKS Skorpion Szczecin).

W Wałczu boksowała też Weronika Szymczak z Prosny (kat. do 60 kg). Swój udział w zawodach zakończyła na walce ćwierćfinałowej, w której przegrała na punkty z późniejszą mistrzynią Polski Darią Puszka (UKS Berej Boxing Lublin).

W VIII MMP kobiet w boksie rywalizowało 70 zawodniczek z 31 klubów reprezentujących 12 Okręgowych Związków Bokserskich. Organizatorami zawodów byli Polski Związek Bokserski, Zachodniopomorski Okręgowy Związek Bokserski, Klub Sportowy Korona Wałcz, Urząd Miasta Wałcz oraz Powiat Wałecki.