Porażka z Rosją. Bramka "Pilota"

W swoim ostatnim meczu podczas turnieju w argentyńskim San Juan piłkarze ręczni reprezentacji Polski ulegli Rosji 19:30. Na parkiecie, podobnie jak w dwóch poprzednich potyczkach, pojawiło się dwóch rozgrywających Energi MKS Kalisz - Maciej Pilitowski i Marek Szpera.

Po remisie z Hiszpanią B i minimalnej porażce z Argentyną biało-czerwoni liczyli na dobry występ przeciwko Rosji. Niestety już do przerwy tracili do rywali dziewięć bramek i w drugiej połowie nie byli w stanie odrobić strat. Podopieczni Patryka Rombla przegrali 19:30 i zakończyli udział w Torneo Cuatro Naciones na ostatnim czwartym miejscu. Triumfowała Argentyna, przed Rosją i Hiszpanią B.

W piątkowym spotkaniu barw polskiej reprezentacji broniło dwóch rozgrywających Energi MKS Kalisz - Marek Szpera i Maciej Pilitowski. Ten ostatni zanotował jedno trafienie, gromadząc w całym turnieju pięć bramek.

Dla polskich szczypiornistów rywalizacja w San Juan była jednym z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Europy, które rozpoczną się na początku stycznia.