Z Legionovią za trzy punkty! Siatkarki Energi MKS pną się w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet ZDJĘCIA

Trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet zanotowała drużyna Energi MKS Kalisz. W niedzielę podopieczne Jacka Pasińskiego pokonały w Arenie DPD Legionovię Legionowo 3:1.

Legionovii można się było obawiać, bo to drużyna, która przed tygodniem ograła bez straty seta mistrza Polski z Łodzi, a wcześniej potrafiła urwać punkty niepokonanym w tym sezonie ekipom z Polic i Rzeszowa. Na parkiecie Areny długimi fragmentami była jednak bezradna. Kaliszanki dominowały w końcówkach poszczególnych setów i zasłużenie zwyciężyły 3:1.

Niesione dopingiem kaliskich kibiców siatkarki MKS-u świetnie rozpoczęły mecz. Do stanu 17:13 grały niemal bezbłędnie. Potem jednak przytrafił im się przestój, w wyniku którego straciły aż siedem punktów z rzędu. Na szczęście poskutkowały roszady dokonane przez trenera Jacka Pasińskiego. Z pola serwisowego w swoje koleżanki z poprzedniej drużyny pocelowała Małgorzata Jasek i w konsekwencji miejscowe odskoczyły na 23:21, a następnie wygrały na przewagi do 25.

Drugą partię lepiej zaczęły przyjezdne, ale od stanu 8:10 inicjatywę przejęły kaliszanki. Najpierw wyrównały stan na 10:10, a potem wypracowały sobie pięciopunktową przewagę (19:14), głównie dzięki skutecznej zagrywce. Tego kapitału nie zmarnowały i po efektownym bloku wygrały do 18.

Legionowianki wróciły do gry w trzeciej partii. Przy stanie 6:9 zmusiły trenera Pasińskiego do wzięcia przerwy, a później podwoiły dystans (12:18). Wtedy kaliszanki ruszyły do odrabiania strat, złapały nawet kontakt z rywalkami (18:19), ale na więcej przeciwniczki nie pozwoliły.

Czwarty set był ostatnim, a jego losy rozstrzygnęły się w końcówce. Od wyniku 16:17 siatkarki MKS-u zdobyły trzy oczka z rzędu. Decydujące ciosy zadała Monika Ptak, najpierw w bloku, a potem asem serwisowym na 22:19. Ona też wybrana została MVP spotkania.

Dla zespołu z Kalisza było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie, które wywindowało go na piątą lokatę w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.