Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 10:13
Reklama
Reklama
Reklama

Podsumowanie Polskiego Splotu z motywem kaliskim

W Warszawie, w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, odbyło się uroczyste podsumowanie Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 roku. Kalisz reprezentowała Anna Woźniak z Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, która odebrała wyróżnienie specjalne za wieloletnią popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu kaliskiego.
Podsumowanie Polskiego Splotu z motywem kaliskim

W swoim wystąpieniu, podczas uroczystej gali 19 listopada br., Bartosz Skaldawski - dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa i koordynator EDD w całym kraju, zwrócił uwagę na fakt, że przedsięwzięcie organizowane od 1992 r. jest obecnie największym na naszym kontynencie projektem społeczno-edukacyjnym, a także najważniejszym świętem dziedzictwa materialnego i niematerialnego.

Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu stowarzyszeń, instytucji, samorządów, a tym samym miejscowych społeczności, w kolejnych latach Europejskie Dni Dziedzictwa oferują interesujące, osadzone w historii poszczególnych regionów, wystawy, konkursy, koncerty, konferencje i spotkania tematyczne. Przyciągają one coraz większe rzesze uczestników. Tak było w Kaliszu, gdzie mogliśmy m.in. zwiedzić znane kaliskie przedsiębiorstwa Haft czy Runotex, odwiedzić Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Dyrektor NID podziękował organizatorom tegorocznej edycji EDD za pracę i wielkie serce włożone w przygotowanie tak różnorodnych imprez. Przez dwa weekendy września w prawie 400 miejscowościach we wszystkich województwach można było wziąć udział w około 1000 bezpłatnych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych.

Kulminacyjnym punktem gali było wręczenie wyróżnień organizatorom najciekawszych wydarzeń w 15 województwach. Ponadto, wyróżnienia specjalne otrzymały osoby szczególnie zaangażowane w popularyzację dziedzictwa w województwie wielkopolskim, wśród nich kaliszanka, Anna Woźniak, główny specjalista w Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, która od ponad 20 lat koordynuje przygotowanie miejskiego programu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa i jest niezwykle aktywna w działaniach na rzecz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie historyczno-kulturowym naszego miasta.

WKST, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: goscTreść komentarza: od kiedy drzewa niosą smierć????takie myślenie to tak jakby w lipcu zasłonić słońce w południe bo można dostać udaru przebywając na dworze-głupota totalna. TYlko rozwaga moze uchronić przed nieszczęściemData dodania komentarza: 28.04.2025, 08:42Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: Nocna StrażTreść komentarza: Przecież drzewa spełniają lepszą rolę niż milicja. Dzięki nim nie jeden potencjalny drogowy zabójca został wyeliminowany. Jak chcecie usuwać drzewa to trzeba w ich miejsce ustawić fotoradary i zwiększyć mandaty za przekroczenie prędkości tak z 10 razy. Zbyt dużo ludzi zginęło już w tym kraju na drogach przez pychę i arogancję kretynów, którzy nie potrafią uszanować przepisów, które nie są tworzone komuś na złość, tylko po to aby na drogach było bezpieczniej.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 08:16Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: S1964Treść komentarza: Drzewa nie atakują. To samochody (a raczej kierowcy) atakują drzewa.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 08:03Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: ATreść komentarza: Winni są ludzie, nie drzewa, rowy, słupy. Tylko kierowcy!! Może tak więcej fotoradarów, kamer itp. Tych lubiących prędkość to może ostudzi jak kilka razy w tygodniu będą płacić mandatyData dodania komentarza: 28.04.2025, 06:24Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama