Na kłopoty Krekora. MKS obronił przewagę i wygrał po raz czwarty z rzędu (ZDJĘCIA)

Mimo ogromnej przewagi w pierwszej połowie szczypiorniści Energi MKS do samego końca musieli drżeć o wynik czwartkowego starcia z Chrobrym Głogów. Ambitną pogoń rywali powstrzymał jednak Mikołaj Krekora. To jego interwencje przyczyniły się do czwartego z rzędu zwycięstwa kaliszan w PGNiG Superlidze.

Po pierwszej połowie wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Kaliszanie od początku realizowali swój plan. Imponowali konsekwentną grą w defensywie, o czym najlepiej świadczy fakt, że pierwszego gola stracili dopiero w ósmej minucie i to po rzucie karnym. Świetną robotę w bramce wykonywał Mikołaj Krekora, którego skuteczność w pewnym momencie wynosiła blisko 70 procent.

W parze z twardą obroną szła systematyczna praca w ofensywie. Gospodarze regularnie dziurawili siatkę rywali, a bezbłędni w swoich wyborach byli Maciej Pilitowski i Robert Kamyszek. W efekcie MKS prowadził po 19. minutach 12:3, a do szatni schodził z jedenastobramkową zaliczką (19:8).

Pokaźna przewaga najwyraźniej uśpiła czujność kaliskiej drużyny. Po przerwie głogowianie w niebezpiecznie szybkim tempie odrabiali niemałą przecież stratę. W 53. minucie skrócili dystans do zaledwie dwóch trafień (27:25) i zrobiło się nerwowo. W porę jednak między słupki wrócił Krekora i… zamurował kaliską bramkę. Zaczął od obrony rzutu karnego, potem zastopował jeszcze trzy kolejne próby przeciwników i na dwie minuty przed końcową syreną gospodarze mogli odetchnąć z ulgą.

Wygrana 31:26 była czwartą z rzędu w wykonaniu kaliszan. Dzięki niej umocnili się oni na szóstej lokacie w tabeli PGNiG Superligi. O piąte miejsce powalczą za kilka dni z Azotami Puławy. Mecz ten zakończy pierwszą rundę zmagań w handballowej ekstraklasie.