Tytuł w międzynarodowej stawce. Patryk Biskup mistrzem Polski w pływaniu!

Podczas rozegranych w Szczecinie Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu Patryk Biskup z sekcji pływackiej KKS Włókniarz 1925 Kalisz zdobył tytuł międzynarodowego mistrza Polski. Po złoto sięgnął w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. Z kolei na dystansie dwukrotnie dłuższym wywalczył brąz.

W rywalizacji w szczecińskiej Floating Arenie kaliski pływak był zdecydowanie najlepszy w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. Triumfował zarówno w kategorii open, jak i w swojej grupie startowej S9. Jego czas – 31,50 – był drugim wynikiem punktowym (911 pkt) całych mistrzostw wśród Polaków. Lepszy osiągnął tylko Michał Golus z MKS Wodnik Radom – triumfator na 50 m delfinem w grupie S8.

W Szczecinie podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego stanął też na trzecim stopniu podium w rywalizacji open na 100 m stylem grzbietowym. W tej konkurencji uzyskał wynik 1:07.92. Szybciej popłynęli jedynie Holendrzy Thijs Van den End i  Querijn Hensen. W grupie S9 na tym dystansie Biskup był drugi.

Warto dodać, że także w innych konkurencjach pływak KKS-u plasował się na czołowych lokatach w grupie S9. Na 200 m stylem dowolnym był trzeci (2:21.02), a na 50 m tym samym stylem piąty (29.72). Ponadto zajął pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej uwzględniającej tylko polskich pływaków, przed Igorem Hrehorowiczem ze Startu Wrocław i Dawidem Tomczykiem z IKS AWF Warszawa.

– Jestem zadowolony ze swojego startu. Dziękuję mojemu sponsorowi - Miastu Kalisz, przychylnemu sportowcom niepełnosprawnym, za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe było przygotowanie do mistrzostw i start w nich. Podziękowania również dla klubu KKS Włókniarz 1925 Kalisz, który zorganizował przygotowania i trenerowi Dominikowi Grudzińskiemu za wykonaną pracę treningową, która przyniosła kolejne sukcesy – podsumował Patryk Biskup.

Trzydniowa impreza miała międzynarodowy charakter. Wystartowało w niej 204 zawodników z 13 państw z Europy i Azji.