#Volley był na widelcu. Z Wrocławia siatkarki Energi MKS wywiozły punkt

Siatkarki Energi MKS miały już ekipę #VolleyWrocław na widelcu, ale nie zdołały zadać jej decydującego ciosu. W efekcie ze stolicy Dolnego Śląska wywiozły tylko punkt.

Po trzech setach podopieczne Jacka Pasińskiego były na dobrej drodze do zwycięstwa. Wprawdzie przegrały premierową partię do 19, ale w dwóch kolejnych zdominowały miejscową ekipę, wygrywając do 17 i 15. Wydawało się wtedy, że mają mecz pod kontrolą. Tak jednak nie było. Czwarta i piąta odsłona padły łupem wrocławianek i to one cieszyły się z drugiego w sezonie triumfu.

O ile w czwartym secie kaliszanki niewiele były w stanie zdziałać, o tyle tie-breaka zaczęły od dwupunktowego prowadzenia (5:3). Straciły je dopiero przy zmianie stron (7:8) i już do końca go nie odzyskały. W decydujących akcjach w poczynania przyjezdnych wkradało się sporo nerwowości, a z tego wynikały niewymuszone błędy i niedokładności. Rywalki skrzętnie na tym korzystały.

Najwięcej punktów w kaliskiej ekipie zdobyła Jovana Vesović. Serbka miała w poniedziałek sporo pracy. To ona najczęściej otrzymywała piłki w ataku, w nią też najczęściej zagrywką celowały wrocławianki. 18 oczek to jej najlepszy dorobek w barwach MKS-u.

Zespół znad Prosny zachował szóstą lokatę w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. W najbliższą sobotę podejmie w Arenie niżej notowany Pałac Bydgoszcz.