Pucharowe medale. Pięściarze Ziętek Team na podium w Grudziądzu

Dwa medale wywalczyli reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz podczas Pucharu Polski kadetek i kadetów w boksie.

IX Puchar Polski Kadetek i XVI Puchar Polski Kadetów w boksie odbyły się w dniach 14-17 listopada w Grudziądzu. KS Ziętek Team zgłosił do tych zmagań czworo przedstawicieli. Dwoje z nich stanęło na podium.

Złoty medal w kategorii do 75 kg kadetów wywalczył Sebastian Kusz. W finale pokonał on Bartosza Zalewskiego (DKB Dzierżoniów). Po srebro zaś sięgnęła Julia Kabzińska, która rywalizowała w wadze do 52 kg kadetek. W decydującym o pierwszej lokacie pojedynku uległa Alexas Kubicki (GUKS Carbo Gliwice). Wcześniej jednogłośnie na punkty pokonała Natalię Graś (Sporty Walki Gostyń) oraz Alicję Klimalę (Recpect Świdnica).

W połączonej imprezie startowało 65 zawodniczek z 42 klubów oraz 147 zawodników z 71 klubów.