Wygrana w meczu na szczycie. Siatkarze Ambera nadal niepokonani

Siatkarze MUKS Amber Kalisz wygrali szósty kolejny mecz w rozgrywkach trzeciej ligi. W sobotę w spotkaniu dwóch czołowych drużyn grupy 2 pokonali na wyjeździe Sokoła Kępno 3:1.

W sobotę na parkiecie w Kępnie spotkały się dwie niepokonane wcześniej drużyny. Po meczu ten status zachowali już tylko kaliszanie. Wprawdzie przegrali pierwszego seta do 17 (to dopiero ich pierwszy stracony set w tym sezonie), ale kolejne trzy padły już ich łupem. Dwie ostatnie partie wygrali dzięki zachowaniu chłodnej głowy w decydujących akcjach - do 25 i 23.

Podopieczni Piotra Nowaka i Piotra Gawrońskiego z kompletem punktów przewodzą grupie drugiej III ligi. Za tydzień zagrają w Turku z tamtejszą Piątką. Tymczasem drugi kaliski zespół, MUKS Jantar, złożony z młodych zawodników, przegrał w ten weekend 0:3 w Jarocinie z miejscowym Siatkarzem i wciąż zamyka stawkę.