Piotrkowianin pokonany po raz drugi. MKS blisko czołowej czwórki (ZDJĘCIA)

Od zwycięstwa rundę rewanżową fazy zasadniczej PGNiG Superligi rozpoczęli szczypiorniści Energi MKS Kalisz. W środę po raz drugi w tym sezonie pokonali Piotrkowianina. Tym razem na parkiecie w Piotrkowie Trybunalskim.

Po ósme w sezonie zwycięstwo szczypiorniści znad Prosny sięgnęli w stylu, do jakiego przyzwyczaili już swoich kibiców. W pierwszej połowie zdominowali przeciwnika i wypracowali sobie kilkubramkowe prowadzenie. W drugiej nie potrafili go utrzymać i w końcówce zrobiło się nerwowo. Na szczęście skończyło się happy-endem.

Dominacja kaliszan sprzed przerwy zaznaczyła się w 17. minucie. Wówczas po serii 4-0 przyjezdni odskoczyli na 8:3. Tuż przed zejściem do szatni skutecznością błysnął Dzianis Krycki i po jego trafieniu przewaga MKS-u wzrosła do siedmiu goli (14:7).

Jeszcze w 38. minucie kaliszanie mieli sześć bramek zapasu (18:12). Trzy minuty później już tylko dwie, a na pięć minut przed końcem był remis (22:22). Podopieczni Patrika Liljestranda znaleźli się w trudnej sytuacji, ale wykaraskali się z niej bez szwanku. Trafienia skrzydłowych – Pawła Gąsiorka i Michała Dreja – ustaliły rezultat na 26:23 dla MKS-u.

Wiodące role w kaliskich szeregach odegrali Marek Szpera i Łukasz Zakreta. Ten pierwszy rzucił siedem bramek, drugi natomiast zanotował świetną skuteczność interwencji, na poziomie 47 procent, broniąc przy tym dwa rzuty karne.

MKS umocnił się na szóstej pozycji w tabeli PGNiG Superligi. Do czwartej Gwardii Opole traci tylko dwa oczka. O kolejne punkty powalczy w sobotę. W hali Arena ugości outsidera rozgrywek, SPR Stal Mielec.