Ala z brązem. Kaliszanka na podium mistrzostw Europy w pływaniu!

Alicja Tchórz została w sobotę brązową medalistką Mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie. Kaliszanka zajęła trzecie miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Impreza odbywa się w Glasgow.

W eliminacjach pływaczka rodem z Kalisza uzyskała piąty wynik, w półfinałach zaś siódmy. W decydującym wyścigu spisała się jednak znakomicie. Dystans 50 metrów przepłynęła w czasie 26.16, zajmując trzecie miejsce. Zwyciężyła Holenderka Kira Toussaint (25,84), przed Francuzką Beryl Gastaldello (26,03).

Dla Alicji Tchórz, wychowanki trenera Macieja Siemianowskiego w UKS Delfin Kalisz, to trzeci w karierze medal mistrzostw Europy na krótkim basenie. Wcześniej wywalczyła dwa srebrne krążki - w 2015 roku w Netanji (na 100 m stylem grzbietowym) i w 2017 roku w Kopenhadze (na 50 m stylem grzbietowym).

W Glasgow zawodniczka Juvenii Wrocław startowała też na 100 m stylem zmiennym. W tej konkurencji zajęła wysokie piąte miejsce, wyraźnie bijąc rekord życiowy (59.01 w półfinale). Z kolei w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym uplasowała się na szóstej lokacie. W niedzielę wystąpi jeszcze w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.