Z Malanowem bez straty seta. Siatkarze Ambera kontynuują zwycięski marsz (ZDJĘCIA)

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo zanotowali w sobotę siatkarze trzecioligowego MUKS Amber Kalisz. W pierwszym w tym roku kalendarzowym spotkaniu ograli oni w hali "Olimpia" ekipę MKS-u Malanów 3:0.

Podopieczni Piotra Gawrońskiego i Piotra Nowaka nie zagrali w najmocniejszym zestawieniu, mimo to ograli rywali bez większych problemów. Tylko w drugim secie musieli odrabiać trzypunktową stratę (18:21), ale dzięki dobrym zagrywkom i skutecznym kontratakom wygrali tę partię na przewagi. Decydującą akcję na czystej siatce skończył Patryk Raszewski. W pozostałych dwóch odsłonach kaliszanie dominowali od początku do końca.

Siatkarze Ambera pozostają jedynym niepokonanym zespołem w grupie drugiej wielkopolskiej trzeciej ligi. W dziewięciu dotychczasowych meczach stracili zaledwie jednego seta. Kolejne spotkanie kaliski team rozegra 18 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszym Salosem, który w sobotę ograł drugą ekipę znad Prosny, MUKS Jantar 3:0.