Bramki Zakrety i Pilitowskiego w meczu z mistrzami Europy

Polscy szczypiorniści przegrali w sobotę z Hiszpanią 31:35 w swoim drugim meczu podczas 45. Memoriału Domingo Barcenasa. Przeciwko mistrzom Europy zagrało dwóch zawodników Energi MKS Kalisz - Łukasz Zakreta i Maciej Pilitowski. Obaj wpisali się na listę strzelców.

Sobotni mecz w Torrelavedze reprezentanci Polski zaczęli od prowadzenia 4:3, ale potem przewagę wypracowali sobie aktualni mistrzowie Europy. W drugiej połowie dystans dzielący obie drużyny wynosił już sześć trafień, choć Polacy ambitnie walczyli o zmniejszenie straty. W końcówce doszli rywali na trzy bramki, a ostatecznie ulegli im 31:35.

Swoją obecność na parkiecie zaznaczyło dwóch zawodników Energi MKS Kalisz. Łukasz Zakreta zanotował kilka udanych interwencji, a w 39. minucie wpisał się na listę strzelców, rzutem do pustej bramki przez całą długość boiska. Na środku rozegrania na zmianę z młodym Michałem Olejniczakiem zagrał natomiast Maciej Pilitowski. W drugiej połowie do asyst dołożył jedno trafienie.

45. Memoriał Domingo Barcenasa jest dla biało-czerwonych próbą generalną przed ich startem w Mistrzostwach Europy 2020. W niedzielę w ostatnim meczu turnieju podopieczni Patryka Rombla zmierzą się z Portugalią (godz. 11:00, transmisja w TVP Sport).