Młodzicy Jantara bliżej finału

Doskonale w rozgrywkach wojewódzkich w kategorii młodzików radzą sobie siatkarze MUKS Jantar Kalisz. W pierwszym turnieju półfinałowym nie stracili choćby seta, czym przybliżyli się do gry w finale mistrzostw Wielkopolski.

W półfinałach rywalizuje 11 zespołów, które wcześniej pomyślnie przebrnęły przez dwa etapy eliminacyjne. Drużyny te podzielone zostały na trzy grupy. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich awansują do turnieju finałowego o mistrzostwo Wielkopolski. Premierowy krok w stronę zmagań o medale postawili młodzi siatkarze MUKS Jantar Kalisz. W miniony weekend podopieczni Andrzeja Płócienniczaka pewnie wygrali pierwszy z trzech turniejów półfinałowych.

Zmagania rozegrane zostały w Krotoszynie. Z miejscowym UKS-em Polon kaliszanie zwyciężyli w setach do 21 i 14. Także w dwóch partiach rozprawili się z drugim zespołem Energetyka Poznań (25:17, 25:12). – Oba mecze wygraliśmy po bardzo dobrej grze. Mamy grupę naprawdę utalentowanych chłopaków, którzy są w stanie jak równy z równym rywalizować z najlepszymi w województwie – przekonuje trener Płócienniczak. Jego zespół bierze też udział w rozgrywkach kadetów, gdzie mierzy się z bardziej doświadczonymi ekipami. W ostatnią niedzielę zanotował drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując u siebie UKS 9 Leszno 3:1 (25:21, 17:25, 25:17, 25:23).

Jantar będzie gospodarzem drugiego turnieju półfinałowego mistrzostw Wielkopolski młodzików, który odbędzie się w najbliższą sobotę w hali OSRiR-u przy ulicy Łódzkiej (obok basenu). Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00, a miejscowi zagrają w pierwszym i trzecim spotkaniu.

(mso), fot. MUKS Jantar Kalisz

***

Wyniki pierwszego turnieju półfinałowego o Mistrzostwo Wielkopolski młodzików (11 stycznia, Krotoszyn)

UKS Polon Krotoszyn – ENEA Energetyk II Poznań 2:0 (25:16, 25:19)
ENEA Energetyk II Poznań – MUKS Jantar Kalisz 0:2 (17:25, 12:25)
MUKS Jantar Kalisz – UKS Polon Krotoszyn 2:0 (25:21, 25:14)

MUKS Jantar: Wiktor Przybyłek, Tobiasz Gozdek, Paweł Nawrocki, Cyprian Pawlak, Stanisław Gołdyn, Kacper Skwiot, Julian Chenczke, Kacper Michałowski, Tobiasz Chrzanowski