Wybrzeże pokonane. MKS melduje się w kolejnej rundzie PGNiG Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Bez Marka Szpery i Michała Dreja, za to z powracającymi po kontuzji Kamilem Adamskim i Kiryłem Kniaziewem piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz pokonali ekipę Wybrzeża Gdańsk 25:23. Stawką piątkowego pojedynku w hali Arena był awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

Dla podopiecznych Patrika Liljestranda był to pierwszy w tym roku mecz o stawkę. Nie przystąpili do niego w najmocniejszym zestawieniu, bo z urazami zmagają się Michał Drej i Artur Bożek, a Marek Szpera, choć usiadł na ławce i wpisany był do meczowego protokołu, to na parkiet nie wybiegł. Do dyspozycji szwedzkiego szkoleniowca byli za to niedawni rekonwalescenci Kamil Adamski, Kirył Kniaziew i Konrad Pilitowski, którzy po uporaniu się z kontuzjami powoli wprowadzani są do gry. Awaryjnie gotowy do występu był też asystent Liljestranda, Łukasz Kobusiński. Mimo kadrowych problemów MKS poradził sobie z Wybrzeżem i zameldował się w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

Przez znakomitą większość meczu to rywale musieli gonić wynik. MKS tylko na początku nie mógł się wstrzelić w bramkę gości, ale gdy to uczynił i w 10. minucie wyszedł na prowadzenie (4:3), to w zasadzie nie oddał go do ostatniej syreny. Wprawdzie w drugiej połowie nie obyło się bez kryzysowego momentu, gdy przyjezdni odrobili czterobramkową stratę i w 50. minucie wyrównali stan na 20:20, jednak po chwili MKS znów odskoczył i do końca kontrolował grę.

Ciężar odpowiedzialności za ofensywne poczynania gospodarzy dźwigali Robert Kamyszek i Maciej Pilitowski. Ten pierwszy rzucił siedem goli, drugi zaś dołożył pięć trafień. Swoje między słupkami zrobili natomiast Mikołaj Krekora (do przerwy) i Łukasz Zakreta (w drugiej połowie).