Drugi wśród młodzieżowców. Kaliszanie rywalizowali w MP na ergometrach

Kaliscy wioślarze rywalizowali w Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim. W zmaganiach, które odbyły się w ostatni weekend stycznia we Wrocławiu, drugie miejsce w klasyfikacji młodzieżowców zajął Jakub Aleksandrowicz.

W zmaganiach seniorów wystartowało trzech wychowanków KTW Kalisz. Ósmy był Piotr Juszczak (obecnie Zawisza Bydgoszcz), piętnasty Jakub Aleksandrowicz (PTW Płock), a czterdziesty drugi Borys Kliber (Posnania RBW Poznań). W klasyfikacji młodzieżówców (do lat 23) Aleksandrowicz uplasował się na doskonałej drugiej lokacie.

W rywalizacji seniorek 28. miejsce zajęła wychowanka KTW, reprezentująca obecnie KW 04 Poznań, Magdalena Sochocka. Na 33. lokacie sklasyfikowana została Wiktoria Aleksandrowicz z kaliskiego klubu.

We Wrocławiu startowały jeszcze dwie przedstawicielki Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Dziewiąta wśród seniorek w wadze lekkiej była Aleksandra Andrzejewska. Natomiast w kategorii juniorek dzielnie radziła sobie Weronika Ludwiczak. W gronie blisko 50 wioślarek uplasowała się na 15. pozycji.

Dodajmy, że od 2 lutego zawodnicy KTW Kalisz przebywają na zimowym zgrupowaniu w Podgórzynie.