Nie zagroziły Pałacowi. Porażka siatkarek MKS-u w Bydgoszczy

Siatkarki Energi MKS nie znalazły recepty na urwanie choćby seta niżej notowanemu Pałacowi Bydgoszcz. W poniedziałkowym meczu w hali Łuczniczka rywalki wygrały w nieco ponad godzinę.

To był istotny mecz dla układu tabeli, bo przywożąc punkty MKS mógł „odjechać” Pałacowi i ugruntować swoją pozycję w czołowej ósemce Ligi Siatkówki Kobiet. Tymczasem porażka komplikuje sytuację kaliszanek w kontekście rywalizacji o fazę play-off. Bydgoszczanki dogoniły kaliską ekipę, zrównały się z nią punktami i choć nadal plasują się tuż za ich plecami, to mają do rozegrania o jeden mecz więcej.

Na parkiecie Łuczniczki podopieczne Jacka Pasińskiego nie potrafiły poważnie zagrozić gospodyniom. Wprawdzie nie najgorzej zaczynały pierwszą i drugą partię (drugą do stanu 11:11), ale potem dały się zdominować przeciwniczkom, wśród których prym wiodły Patrycja Balmas i Ewelina Żurowska. Pojedyncze zrywy, m.in. po akcjach Moniki Ptak, okazały się niewystarczające. W efekcie Pałac wygrał dwie pierwsze odsłony odpowiednio do 20 i 19. Trzeci set okazał się tylko formalnością (25:15).

W najbliższą sobotę kaliski zespół podejmie w hali Arena ekipę Wisły Warszawa (godz. 18:30). To jedyna drużyna, która w tym sezonie LSK nie wygrała jeszcze żadnego spotkania.