KKS nie zwalnia tempa. W środę pokonał rezerwy pierwszoligowej Miedzi (ZDJĘCIA)

Od zwycięstwa do zwycięstwa w tym okresie przygotowawczym kroczą piłkarze KKS-u. W środę wygrali szósty z rzędu sparing. Tym razem pozostawili w pokonanym polu rezerwy pierwszoligowej Miedzi Legnica.

To był pożyteczny mecz dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka, bo choć rywal plasuje się tuż nad strefą spadkową grupy 3 trzeciej ligi, to do Kalisza przyjechał wzmocniony zawodnikami z ekstraklasowym doświadczeniem. Sam Wojciech Łobodziński rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej ponad 200 spotkań, a Marcin Warcholak ponad 50. W ataku Miedzi wystąpił natomiast Hubert Antkowiak, który w zeszłym sezonie zdobył dla KKS-u 20 bramek.

Przyjezdni postawili twarde warunki, ale nie na tyle, by przeszkodzić kaliszanom w odniesieniu szóstego tej zimy zwycięstwa. Wynik meczu otworzył w 11. minucie Fabian Hiszpański, który wykorzystał dogranie z głębi pola, uciekł obrońcom i wygrał pojedynek oko w oko z bramkarzem. Potem rywale doprowadzili do remisu, ale jeszcze przed przerwą gospodarze ponownie byli na prowadzeniu, gdy Mateusz Majewski skutecznie zamknął dogranie na dalszy słupek. Wygraną KKS-u przypieczętował w końcówce Robert Tunkiewicz, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Siódmym sparingpartnerem niebiesko-biało-zielonych będzie pierwszoligowy GKS Tychy. Na ten mecz kontrolny kaliszanie pojadą w sobotę do Grodziska Wielkopolskiego. Początek spotkania o godz. 13:00.

***

KKS Kalisz – Miedź II Legnica 3:1 (2:1)
Fabian Hiszpański 11, Mateusz Majewski 43, Robert Tunkiewicz 80 – zawodnik testowany 25

KKS: Pawela (46 Kosut) – Ślesicki (68 Szewczyk), Górski (46 Gawlik), Łydkowski (46 Smoliński), Radzewicz (46 Mączyński) – Hiszpański (68 Poliński), Poliński (46 Tunkiewicz), Kaczyński (68 Majewski), Kamiński (46 Borecki), Szewczyk (46 Sabiłło) – Majewski (46 Żebrowski)