Liljestrand powstrzymał Igropulo. MKS dał się we znaki Nafciarzom (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści MKS-u przegrali na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock, ale parkiet Orlen Areny mogli opuszczać z podniesionymi głowami. Zwłaszcza Casper Liljestrand, który obronił dwa karne wykonywane przez niezawodnego w tym elemencie reprezentanta Rosji, Konstantina Igropulo.

Wisła była zdecydowanym faworytem piątkowego starcia, ale z MKS-em nie miała łatwej przeprawy. Szczególnie w pierwszej połowie, w której podopieczni Patrika Liljestranda kilka razy łapali z gospodarzami bramkowy kontakt. Między innymi w 22. minucie, gdy po trafieniu Marka Szpery było 11:10 dla miejscowych.

Wicemistrzowie Polski podkręcili tempo tuż przed przerwą, dzięki czemu na półmetku prowadzili różnicą czterech bramek (17:13). W drugiej połowie kontrolowali grę, ale o wyraźnej przewadze nie było mowy. W ostatecznym rozrachunku zgromadzili o siedem goli więcej od kaliszan.

W ekipie znad Prosny dobre zawody rozgrywali bracia Pilitowscy. Maciej rzucił pięć bramek, a Konrad dołożył cztery, w tym trzy z linii siódmego metra. W tym elemencie nie popisał się za to w piątek Konstantin Igropulo. Reprezentant Rosji zazwyczaj się nie myli egzekwując rzuty karne, tymczasem w starciu z MKS-em dwukrotnie jego intencje wyczuł Casper Liljestrand. Do trzeciej próby rozgrywający z Płocka już nie podszedł.

Po 21. seriach spotkań kaliski zespół plasuje się w tabeli PGNiG Superligi na siódmym miejscu. W sobotę, 22 lutego, podejmie w Arenie ekipę Wybrzeża Gdańsk (godz. 20:30).