Kadetki MKS-u zdeklasowały broniącego tytułu Energetyka (ZDJĘCIA)

W swoim pierwszym meczu podczas turnieju finałowego mistrzostw Wielkopolski kadetek siatkarki Energi MKS SMS Kalisz gładko ograły Eneę Energetyka Poznań. Rywalki to ubiegłoroczne mistrzynie województwa.

Energetyk przyjechał do Areny bronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem. Po fazie eliminacyjnej legitymował się najlepszym bilansem spośród wszystkich finalistów, stąd mógł być uważany za faworyta turnieju. Tymczasem w piątkowym starciu był tylko tłem dla świetnie zorganizowanej drużyny MKS-u.

Pierwszego seta podopieczne Grzegorza Kowalczyka wygrały do 22, choć setbola miały już przy stanie 24:18. W kolejnych dwóch odsłonach przewaga kaliszanek była już wyraźna. Zwłaszcza w drugiej partii, w której miejscowe wręcz zdeklasowały ekipę z Poznania, pozwalając jej na zdobycie zaledwie ośmiu punktów. Trzeciego seta MKS wygrał równie okazale – do 12. W efekcie po pierwszym dniu rywalizacji jest liderem.

W sobotę w Arenie drugi dzień turnieju. Tym razem kaliszanki zmierzą się z Szamotulaninem, który w piątek ograł w trzech setach Piątkę Turek. Początek meczu o godzinie 11:30.