Najlepsi w Pucharze Świata. Ogromny sukces kickbokserów Prosny

Troje reprezentantów kaliskiej Prosny rywalizowało w miniony weekend w zawodach Pucharu Świata „Irish Open 2020” w kickboxingu. Ich start w tej prestiżowej imprezie zakończył się ogromnym sukcesem, bo wszyscy stanęli na najwyższym stopniu podium.

W Dublinie biało-czerwonych barw bronili Nicola Kaczmarek, Oskar Dąbrowski i Dawid Kleinert. Cała trójka spisała się rewelacyjnie, wygrywając rywalizację w swoich kategoriach wagowych w formule full contact.

Nicola Kaczmarek w walce o złoto w kategorii do 52 kg zmierzyła się z koleżanką z kadry, Martą Pawlikowską. Werdykt był jednogłośny, a sędziowie nie mieli wątpliwości, że to kaliszanka była lepsza. Trzy pojedynki w kategorii do 75 kg wygrał natomiast Oskar Dąbrowski. W pierwszym wypunktował Jake’a Hudsona z Anglii, w kolejnym Jamesa Whitakera ze Stanów Zjednoczonych, a w finale nie dał żadnych szans reprezentantowi gospodarzy Rice’owi Bradleyowi. Z kolei Dawid Kleinert rozprawił się w finałowej walce w kategorii do 67 kg z reprezentantem Turcji, Cakirem Alipasą.

– Nasi zawodnicy powojowali w Dublinie, co bardzo cieszy. Zdobycie pucharów to ogromny sukces. Tym bardziej, że impreza ta jest największym Pucharem Świata organizacji WAKO, która jest oficjalnie w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Jak duży jest to turniej, świadczy fakt, że w tym roku wzięło w nim udział prawie 3500 zawodników – mówi nam trener kaliskiej Prosny, Konrad Parat.

Warto dodać, że zawody „Irish Open 2020” w formule full contact zdominowane zostały przez reprezentantów Polski. Podopieczni Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina zdobyli w sumie aż 14 medali, wygrywając klasyfikację drużynową. Na najwyższym stopniu podium, obok Kaczmarek, Dąbrowskiego i Kleinerta, stanęli też Aleksandra Mądraszewska i Przemysław Kacieja. Srebrne krążki wywalczyli Sylwia Lewandowska, Marta Pawlikowska, Oskar Skupień i Remigiusz Golanowski. Z kolei po brąz sięgnęli Tomasz Przybylski, Sebastian Samiła, Laura Zgolińska, Artur Kubiak i Karolina Dziedzic-Gruszowska.