Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aplikacja na smartfonie ułatwi kontakt z ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa finalizuje prace nad aplikacją mobilną na smartfony, będącą platformą do wzajemnych kontaktów ARiMR i rolników. To kolejne cyfrowe narzędzie stworzone przez Agencję, służące załatwianiu spraw bez konieczności udawania się do urzędu. Co ważne, korzystanie z aplikacji będzie dobrowolne.
Aplikacja na smartfonie ułatwi kontakt z ARiMR

Za pomocą nowej aplikacji rolnik będzie mógł przesłać do ARiMR wymagane przez nią fotografie dokumentów lub zdjęcia swoich gruntów i upraw potrzebne np. do weryfikacji wniosku o dopłaty obszarowe. Zbędne staną się papierowe pisma, wezwania jak i odpowiedzi na nie lub osobiste stawienie się w urzędzie. Skróci się zatem czas obiegu korespondencji, ograniczone zostaną koszty papieru i przesyłek, zmniejszy się także liczba kontroli na miejscu przeprowadzanych w gospodarstwach rolników przez pracowników Agencji. W konsekwencji zyska rolnik – korzystanie z mobilnej aplikacji przyspieszy ocenę jego wniosku i wydanie decyzji, a tym samym wypłatę pieniędzy.

Jak aplikacja ma działać w praktyce?

Obsługa tego programu nie jest skomplikowana. Rolnik otrzyma na smartfona, działającego w systemie Android i iOS, informację od ARiMR o potrzebie np. wykonania zdjęcia działki. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się do aplikacji - docelowo odbywać się to będzie za pomocą danych z eWnioskuPlus. Następnie wchodzi w przesłane mu przez pracownika ARiMR zadanie, w ramach którego został poproszony o wykonanie zdjęcia. W zadaniu znajdzie szczegółową instrukcję, co za pośrednictwem telefonu ma sfotografować, ile zdjęć zrobić, z jakiego miejsca na polu i w jakim kierunku ma wykonać fotografię, która będzie geotagowana, czyli będzie zawierać dane o współrzędnych geograficznych. Na koniec zrobione przez siebie zdjęcia rolnik przesyła za pośrednictwem aplikacji do Agencji, gdzie następuje ocena poprawności ich wykonania.

Aplikacja mobilna na smartfony dla rolników – obok aplikacji eWniosekPlus, portalu IRZplus, czy Modułu eLZP – to kolejny projekt, który jest efektem realizowanej przez ARiMR strategii Agencja 4.0. Jej założeniem jest tworzenie technologicznych rozwiązań, które usprawniają i przyspieszają pracę ARiMR, a rolnikom pozwalają oszczędzić czas na załatwianie spraw urzędowych.

Źródło: ARiMR, fot. ARiMR


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 19 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Niech Fakty Kaliskie napiszą do tych polityków, że jest ustawa o ochronie krajobrazu i aby zdjęli swoje banery i nie zapomnieli o zawiezieniu ich do pszoka bo nie wolno wyrzucać tekstyliów do kosza. Dajcie reportaż czy wyrzucą do pszoka jak to wymyślili aby ludzie to robili. Zapytajcie także do konserwatora zabytków Kalisza dlaczego nie nakazał zdjęcia tych szmat?Data dodania komentarza: 10.04.2025, 11:44Źródło komentarza: Graffiti i zniszczone plakaty. Policja wciąż szuka tych wandaliAutor komentarza: ccccTreść komentarza: Co planowanymi bulwarami nad Prosną koło teatru. Powsał mały bulwarek koło restauracji KTW i cisza. Może najpierw wypadało by skończyć tą inwestycję.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Duża inwestycja na rzece. Zmieni się nabrzeże ProsnyAutor komentarza: goscTreść komentarza: szkoda placu zabaw dla dzieci ....... ale coz bedzie plac dla starszych dzieci ja przygarne za darmo ten stol do ping-pongData dodania komentarza: 10.04.2025, 10:28Źródło komentarza: Wielka „budowla” powstanie w parku! Nie ma takiej w całym regionieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: w takim miejscu powinna powstać restauracja / hotel aby rozruszać ten teren. krajobrazowo pięknie, wkomponować tam architektonicznie pasujący obiekt i będzie superData dodania komentarza: 10.04.2025, 10:09Źródło komentarza: Duża inwestycja na rzece. Zmieni się nabrzeże Prosny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama