Dwa złota i dwa srebra. Kaliska kajakarka zdominowała Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Niesamowicie udane dla Katarzyny Kołodziejczyk okazały się XXXV LOTTO Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym, które w miniony weekend odbyły się na torze regatowym Malta w Poznaniu. Kaliszanka wywalczyła podczas tej imprezy aż cztery medale. Z miana najlepszej w kraju cieszyła się dwukrotnie.

Katarzyna Kołodziejczyk jest wychowanką KTW Kalisz, ale obecnie reprezentuje bydgoskiego Zawiszę. Choć na swoim koncie ma już seniorskie trofea, to wciąż może jeszcze startować w zawodach dla młodzieżowców. W miniony weekend była jedną z głównych bohaterek mistrzostw Polski tej właśnie kategorii. Z poznańskiej Malty wróciła z czterema medalami. Z tytułu mistrzyni kraju cieszyła się dwukrotnie, dwa razy też sięgała po srebro.

Na najwyższym stopniu podium kaliszanka stanęła już w pierwszym dniu imprezy. Złoty medal zdobyła wspólnie z Sandrą Ostrowską, Nicole Gapską i Heleną Wiśniewską w K4 500 m. W sobotę była ponadto druga w K1 500 m. W tej konkurencji szybsza okazała się koleżanka Kasi z kadry, Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice). Do rewanżu doszło dzień później, tyle że na dystansie 200 metrów. Tu górą była Kołodziejczyk, która wyprzedziła Iskrzycką o blisko sekundę. Na koniec mistrzostw kajakarka z Kalisza wzbogaciła i tak już imponujący dorobek o srebro, które wywalczyła wspólnie z Heleną Wiśniewską w K2 500 m.