Lepsi od pierwszoligowca. KKS pokonał w sparingu GKS Tychy (WIDEO)

Kolejne cenne zwycięstwo w trwającym okresie przygotowawczym zanotowali piłkarze KKS-u Kalisz. W środę podopieczni Ryszarda Wieczorka ograli pierwszoligowy GKS Tychy 2:1. To drugie spotkanie z rzędu, w którym na listę strzelców wpisał się 17-letni Jakub Chojnowski.

Mecz rozegrany został na boisku w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie od poniedziałku na obozie przebywają tyszanie. Dla beniaminka drugiej ligi był to kolejny pożyteczny sprawdzian z zespołem występującym na wyższym poziomie rozgrywkowym. Kaliszanie znów zagrali konsekwentnie w defensywie, a przy tym skrzętnie wykorzystali swoje okazje bramkowe. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie zmusili Konrada Jałochę do kapitulacji. Najpierw, w 31. minucie, po centrze Adriana Łuszkiewicza z rzutu rożnego obrońcę rywali ubiegł Paweł Łydkowski i pewnym strzałem głową otworzył wynik. Kilka chwil później po sprawnie przeprowadzonej akcji futbolówka trafiła przed pole karne do Jakuba Chojnowskiego, który ładnym uderzeniem podwyższył rezultat na 2:0. To kolejne trafienie 17-latka w drugiej z rzędu potyczce. Na dwa zadane przez KKS ciosy rywale odpowiedzieli dopiero w końcówce spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sprytnie zachował się Damian Nowak, który zmieścił piłkę przy bliższym słupku, zdobywając gola kontaktowego. Na więcej kaliski team nie pozwolił i w ten sposób mógł cieszyć się z kolejnego tego lata zwycięstwa.

Najbliższym sparingpartnerem KKS-u ma być inny pierwszoligowiec, GKS Bełchatów. Mecz zaplanowano na najbliższą sobotę na boisku przeciwnika.

(mso), wideo: KKS Kalisz

***

GKS Tychy - KKS Kalisz 1:2 (0:2)
Damian Nowak 87 - Paweł Łydkowski 31, Jakub Chojnowski 37

KKS: Kosut (46 Krakowiak) – Waleńcik (46 zawodnik testowany), Gawlik (68 Waleńcik), Łydkowski (46 Żytko) - N. Zawistowski (46 M. Zawistowski), Łuszkiewicz (46 Tunkiewicz), Chojnowski (46 Kamiński), Mączyński (68 N. Zawistowski) - Szewczyk (46 Hiszpański), Kaczyński (46 Poliński), Maćczak (46 Majewski)