Ścisły finał w debiucie. Piotr Goździewicz w gronie najlepszych seniorów w kraju

Udany debiut w seniorskich mistrzostwach Polski zanotował Piotr Goździewicz. Kaliski kulomiot, który był najmłodszym uczestnikiem konkursu, awansował do ścisłego finału i ostatecznie sklasyfikowany został na ósmym miejscu.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów odbyły się w miniony weekend we Włocławku. Jedną z ostatnich konkurencji tych zawodów był konkurs pchnięcia kulą. Uczestniczył w nim kaliszanin Piotr Goździewicz, dla którego był to debiut w seniorskim czempionacie.

W niedzielnej rywalizacji wzięło udział dwunastu kulomiotów, a zawodnik UKS 12 Kalisz był najmłodszy w stawce. Mimo to pokonał czterech bardziej doświadczonych konkurentów, dzięki czemu wszedł do ścisłego finału, gdzie mógł oddać jeszcze trzy dodatkowe pchnięcia. Ostatecznie sklasyfikowany został na ósmej lokacie. Przy drugim podejściu posłał kulę na odległość 17,63 m i to był jego najlepszy rezultat. Wcześniej zaliczył 17,30 m. Pozostałe próby spalił. Między innymi z uwagi na śliskie koło, bo cały konkurs toczył się w bardzo trudnych warunkach, przy obficie padającym deszczu.

– Jak na debiut i do tego w takich warunkach pogodowych ósme miejsce i wynik 17,63 m są fantastyczne. Osobiście nie pamiętam konkursu, podczas którego woda wręcz lała się z nieba. Piotr był najmłodszym uczestnikiem, zrealizował w tych trudnych warunkach plan na ścisły finał. Szkoda, że pogoda popsuła widowisko. Wielki szacunek dla wszystkich zawodników, że uniknęli poważnych kontuzji. Gdyby nie były to mistrzostwa Polski, to zapewne zawody zostałyby przerwane – podkreśla trener Marcin Małecki.

Mistrzem Polski został Michał Haratyk, który po trzech próbach zrezygnował z kolejnych, z uwagi właśnie na ryzyko kontuzji. Jego wynik to 20,64 m. Srebro zdobył Jakub Szyszkowski (20,49 m), a brąz Konrad Bukowiecki (19,97 m).

Za niespełna dwa tygodnie Piotr Goździewicz wystartuje w docelowej w tym sezonie imprezie – mistrzostwach Polski do lat 20. Przypomnijmy, że dwa dni przed deszczowym konkursem we Włocławku świetnie poradził sobie podczas Mistrzostw Polski LZS, sięgając po srebrny medal.