Kalisz mocny w full contact. Worek medali reprezentantów Ziętek Team i Prosny

Aż 20 medali wywalczyli reprezentanci kaliskich klubów w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule full contact. Siedmioro z nich stawało na najwyższym stopniu podium, a drużynowo najlepszy był Ziętek Team.

W Drezdenku, gdzie w miniony weekend odbył się czempionat, przedstawiciele KS Ziętek Team Kalisz sięgnęli po 14 krążków. Mistrzami Polski zostali Olaf Pera (kat. +91 kg junior młodszy), Szymon Rączkowski (71 kg junior młodszy) i Adrian Sęderecki (63,5 kg junior starszy). Srebrne medale wywalczyli Denis Rychlik (63,5 kg junior młodszy), Julia Durkiewicz (65 kg juniorka starsza) i Norbert Kusz (75 kg junior starszy). Z kolei z brązowych krążków cieszyli się Weronika Bartczak (60 kg seniorka), Wiktoria Kabzińska (52 kg juniorka starsza), Oskar Skupień (+91 kg senior), Dawid Zaborowski (86 kg senior), Sebastian Dusza (63,5 kg senior), Bartosz Biadała (57 kg junior młodszy), Kacper Ziętek (54 kg junior młodszy) i Marcin Zdun (+91 kg junior młodszy).

– Pokonanie tak licznej konkurencji było nie lada wyzwaniem, dla nas jednak nie ma rzeczy niemożliwych, a nasze marzenia przechodzą w cele. Jest nam niezmiernie miło, że możemy szczycić się tak wybitnymi wynikami – mówi zadowolony z postawy swoich podopiecznych trener Mariusz Ziętek. Jego team wygrał klasyfikację drużynową.

Sporo powodów do radości mieli też reprezentanci kaliskiej Prosny. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Weronika Walczak (+70 kg seniorka), Igor Jarczyński (71 kg senior), Bartosz Grudziński (81 kg junior młodszy) i Oskar Dąbrowski (75 kg junior starszy). Wicemistrzynią kraju została Nicola Kaczmarek (56 kg seniorka), natomiast po brąz sięgnął Dominik Dwurczyk (75 kg junior starszy). – Trzy walki finałowe wygraliśmy przed czasem – podkreśla trener Konrad Parat. Warto dodać, że Oskar Dąbrowski otrzymał nagrodę dla najlepszego juniora starszego mistrzostw Polski.

O medale w Drezdenku rywalizowało w sumie 164 zawodniczek i zawodników z 45 klubów.