Twierdza Chojnice nadal niezdobyta. KKS wraca na tarczy (WIDEO)

W tym sezonie nikt nie wywiózł z Chojnic choćby punktu i nie uczynił też tego KKS. W piątkowy wieczór podopieczni Ryszarda Wieczorka przegrali na terenie spadkowicza z pierwszej ligi 0:3.

O tym, jak silni na własnym stadionie są piłkarze Chojniczanki, beniaminek z Kalisza przekonał się już w szóstej minucie. Pajęczynę z siatki zdmuchnął wówczas Maciej Kona, kapitalnie uderzając zza pola karnego. Zanim nastąpił strzał, gospodarze rozklepali kaliską defensywę, a gol był zwieńczeniem pięknej akcji. Mecz szybko zatem ułożył się po myśli ekipy z Chojnic, która w 24. minucie poszła za ciosem. Arbiter dopatrzył się wtedy zagrania ręką przez Mateusza Mączyńskiego i wskazał na „wapno”, a dogodnej okazji na bramkę nie zmarnował Robert Ziętarski. Wszelkich złudzeń kaliszanie pozbawieni zostali w 61. minucie, gdy po asyście Szymona Skrzypczaka miękką podcinką nad Maciejem Krakowiakiem popisał się Krystian Wachowiak, który ustalił wynik na 3:0. W międzyczasie „trójkolorowi” starali się odrobić straty, ale próby Bartłomieja Maćczaka czy Kamila Sabiłło kończyły się niepowodzeniem. W drugiej połowie trener Ryszard Wieczorek posłał do boju pięciu rezerwowych, lecz i to nie pomogło w odwróceniu losów spotkania.

(mso), wideo: KKS Kalisz

***

Chojniczanka Chojnice – KKS Kalisz 3:0 (2:0)
Maciej Kona 6, Robert Ziętarski 24 k, Krystian Wachowiak 61

Żółte kartki: Kona (Chojniczanka) oraz Kamiński, Mączyński, Gawlik, Waleńcik (KKS)

Sędziowali: Mariusz Korpalski (Toruń) oraz Dariusz Ignatowski (Bydgoszcz) i Michał Gogolewski (Gorzów Wlkp.)
Widzów: 407

Chojniczanka: Sokół – Grobelny, Grolik, Klabník, Wachowiak – Klichowicz (84 Sacharuk), Kona, Czajkowski, Ziętarski (78 Rakowski), Napołow (72 Orlik) – Skrzypczak (72 Pląskowski)

KKS: Krakowiak – Waleńcik, Gawlik, Mączyński (74 Kaczyński) – N. Zawistowski, Kamiński (46 Chojnowski), Łuszkiewicz, Borecki (68 Hołota), Radzewicz – Kamiński (46 Chojnowski), Maćczak (68 Majewski), Sabiłło (46 Tunkiewicz)