Boksowały aż miło. Prosna najlepszym klubem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie kobiet

Cztery medale wywalczyły zawodniczki KS Prosna Kalisz w IX Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w boksie. Kaliski klub wygrał klasyfikację punktową tej imprezy.

Zmagania odbyły się w dniach 13-17 października w Grudziądzu. Wystartowało w nich 55 zawodniczek z 35 klubów. Tym najlepszym okazała się Prosna Kalisz, bo jej przedstawicielki boksowały aż miło, sięgając aż po cztery krążki.

Młodzieżową wicemistrzynią Polski w kategorii do 69 kg została Weronika Walczak. Kaliszanka wygrała dwie walki. W ćwierćfinałowym pojedynku pewnie wypunktowała Joannę Tyras (BKS Skorpion Szczecin), a w półfinale, werdyktem 4-1, rozprawiła się z Kamilą Kapuścińską (WKB Start Włocławek). Na godną siebie rywalkę trafiła dopiero w finale, w którym musiała uznać wyższość Natalii Marczykowskiej (RKB Boxing Radom).

Na ostatnim stopniu podium stanęły trzy reprezentantki kaliskiej Prosny – Nicola Kaczmarek (kat. do 54 kg) oraz Maja Staruch i Weronika Szymczak (obie kat. do 64 kg). Medal zdobyła również jedyna przedstawicielka KS Ziętek Team Kalisz w tych zawodach – Weronika Bartczak, która była trzecia w kategorii do 60 kg.

Prosna wygrała klasyfikację punktową MMP, gromadząc 72 oczka. Drugie miejsce zajął BKS Olimp Szczecin (66 pkt), a trzecie BKS Skorpion Szczecin (47 pkt).